Praėjusią savaitę Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys Šilutės rajone aptiko ką tik lizdą palikusį pelėdikės (lot. Athene noctua) jauniklį.

Tai jau antras nustatytas šios rūšies paukščių perėjimo mūsų šalyje atvejis. Jis rodo, kad pelėdikė nebėra tik užklystanti į Lietuvą rūšis.

Pelėdikė | Athene noctua

Iki šiol Lietuvoje aptiktos 386 paukščių rūšys. Pastaroji – daūrinė kregždė, pastebėta ir nufotografuota Ventės rage. Tačiau pastebėtų rūšių statusui įvertinti reikia ilgamečių stebėjimų. Tik nustačius, kad paukščiai Lietuvoje peri, galima kalbėti apie jų vietines populiacijas.

Kita džiugi šios vasaros žinia – pirmą kartą perinčios margasnapės žuvėdros. Aštuonias jų poras birželio pabaigoje šalia Klaipėdos aptiko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Juodkrantės aplinkos tyrimų laboratorijos vyriausioji zoologė Jūratė Zarankaitė.

Muziejaus Paukščių skyriaus vyriausiasis zoologas Deivis Dementavičius liepos 7 d. Kaišiadorių rajone pastebėjo dar vieną labai retą Lietuvoje paukštį – nykštukinį erelį. Tai tik dešimtas kartas, kai jis pamatytas mūsų šalyje. Pirmą kartą jis buvo pastebėtas 1996 m. Nemuno deltoje, po to dar aštuonis kartus iki 2012 m. – daugiausia Vakarų Lietuvoje, taip pat Kaišiadorių ir Trakų rajonuose.