Svetainės pritaikymo įrankiai

Nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. šalyje galioja draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu.

Šį draudimą numato Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarka.

Saugotini medžiai Lietuvoje

Saugotiniems priskiriami medžiai, kurie pagal augimo vietą, rūšį ir matmenis atitinka Vyriausybės patvirtintus kriterijus, taip pat dendrologiniu, ekologiniu bei estetiniu požiūriu vertingi ir reikšmingi kultūros paveldui bei kraštovaizdžiui, atitinkantieji aplinkos ministro nustatytus kriterijus ir savivaldybės institucijos sprendimu paskelbti saugotinais.

Tačiau draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius netaikomas tada, kai jie kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui. Kita išimtis – kai pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių.

Saugotinus medžius leidžiama genėti, jeigu genimų šakų skersmuo (pjūvio vietoje) yra ne didesnis kaip 5 cm.

Žinoma, gali kilti klausimų, kaip minėtuoju draudimo laikotarpiu elgtis su medžiais, kurie nepriskirti saugotiniems, todėl mes rekomenduojame želdynų ir želdinių savininkams bei valdytojams planuojantiems kirsti, kitaip pašalinti ar genėti saugotiniems nepriskirtus medžius šių darbų nevykdyti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi metu (kovo 15 d. – rugpjūčio 1 d.) arba vykdyti tik įsitikinus, kad medyje ir šalia jo augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių.

Lietuvoje saugotinų medžių sąrašas

Saugotini medžiai Lietuvoje

 Laukinių gyvūnų pagalba ir priegoba

► Video
♫ Garsas
+ Nauja
× Išbraukta