2017 m. gegužės 29 d. Kaišiadorių rajone, netoli Žiežmarių miestelio, pastebėtas rudasis lokys. Į Raudonąją knygą įtrauktą gyvūną šį pirmadienį užfiksavo medžiotojų vaizdo stebėjimo kameros, jis atėjo į pašėrimą, kur medžiotojai buvo palikę maisto gyvūnams.

Rudasis lokys | Ursus arctos

Ten jį pastebėjo Lietuvos edukologijos universiteto mokslininkė, su vyru ornitologu stebėjusi paukščius. Aplinkos ministerijos specialistas, aplinkosaugininkas Selemonas Paltanavičius sako, kad greičiausiai Kaišiadorių rajone pastebėtas tas pats lokys, atkeliavęs čia iš Trakų rajono.

Jis primena, kad pastebėjus lokį, reikėtų prie jo nesiartinti, tačiau pradėti garsiau kalbėti, kad gyvūnas išgirstų žmones ir pats pasitrauktų, nebūtų užkluptas netikėtai.

1967 m. lokys pastebėtas Alytaus, 1968 m. – Varėnos rajonuose, 1975 m. vienas matytas Biržų girioje, o 1982 m. Ukmergės rajone, 2009 m. – Švenčionėlių medžiotojų būrelis pastebėjo lokio pėdsakus Labanoro girioje. Prieš šešerius metus šalia Vilniaus, Lavoriškių pasienio ruože, valstybinės sienos apsaugos pareigūnai užfiksavo į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos vedančius stambaus žvėries pėdsakus. Mokslininkai patvirtino, kad tai rudojo rudoji lokio pėdsakai. Prieš 15 metų pėdsakai buvo matyti net Vilniaus miesto ribose, už Žaliųjų ežerų.

Ankstyvą 2017 m. gegužės 15 d. rytą Lietuvos edukologijos universiteto lektorė Renata Mackevičienė ir Lietuvos ornitologų draugijos narys Marijonas Mackevičius, vykdydami paukščių stebėseną Trakų rajono apylinkėse, pastebėjo Lietuvoje labai retą svečią – rudąjį lokį (Ursus arctos), kuris yra įtrauktas į Lietuvos Raudonąją knygą.