Misija ir vizija

Lietuvos raudonosios knygos fondo (LRKF) misija – rūpintis Lietuvos gamtos įvairovės išsaugojimu ir atkūrimu. Fondo veikla apima bendradarbiavimą su valstybės, savivaldos, mokslo, nevyriausybinėmis ir privačiomis institucijomis aplinkosauginio švietimo bei retų ir nykstančių rūšių išsaugojimo srityse.

Lietuvos raudonosios knygos fondo vizija yra Lietuvos gamtos išsaugojimas ateities kartoms.

 

Tikslai

  • Padėti visuomenei pažinti Lietuvos gamtą bei jos apsaugą ir puoselėjimą;
  • Sodinti jaunus medelius leistinose vietovėse;
  • Sudaryti detalų visų Lietuvoje saugomų gyvūnų, augalų ir grybų žinyną su išsamiais aprašymais, žemėlapiais, iliustracijomis, videoįrašais ir žemėlapiais;
  • Reguliariai pildyti ir taisyti duomenis apie Lietuvos fauną ir florą remdamasis knygomis, straipsniais ir skaitytojų pastebėjimais.

 

Redakcija

Šalia rūšių yra pateikiamos fotografijos, kurios redakcijos manymu, atitinka nurodytą rūšį, tačiau gali pasitaikyti atpažinimo klaidų. Jei tokių pastebėjote, maloniai prašome informuoti ir neteisinga informacija bus pašalinta ar pataisyta. Taip pat, Raudonosios knygos projekto autoriai kviečia prisidėti prie saugomų gyvūnų paieškos – pranešti apie pastebėtus gyvūnus ar jų veiklos požymius. Pridėkite nuotraukas (būtų gerai su „GeoTag žyma“), aprašykite vietovę ir sąlygas, taip pridėkite geografinę nuorodą arba koordinates ir siųskite elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Nuoširdžiai dėkojame prisidėjus.

 

Parama projektui

Patogesniam ir lengvesniam paramos rinkimui, esame susikūrę paskyrą patreon.com/raudonojiknyga, todėl maloniai kviečiame mus remti, kad projektas nestotų ir tikslai būtų įgyvendinti.

 

Autorystė ir licenzijos

Surinktam, redaguotam ir atvaizduotam turiniui sukurti buvo panaudoti vieši ir legalūs informacijos šaltiniai (knygos, žurnalai, moksliniai straipsniai, internetas ir t.t.), todėl, esant poreikiui (ruošiant mokslinį darbą, edukaciniais pagrindais ar pan.), visuomet galime pateikti tikslius informacijos šaltinius.

Svetainėje pateikiamo tekstinio ir vizualinio turinio (santraukos, statistika, lentelės, maketai, piešiniai ir pan.) autoriaus teisės priklauso Raimundui Gritkui. Svetainėje pateiktos nuotraukos, iliustracijos yra legalios ir priklauso jų autoriams bei panaudotos pagal skirtingas, autorių numatytas, naudojimo licenzijas.

Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką autoriaus sutikimą arba jei turinys naudojamas mokymo tikslais (nedidelėmis apimtimis, t.y. apie 10 tūkst. simbolių), nurodyti ir pateikti aktyvią nuorodą į šaltinį: www.raudonojiknyga.lt.

Dėl nuotraukų panaudojimo, prašome kreiptis į jos autorių ar platinimo platformą.

 

 Projekto vadovas, Raimundas Gritkus

 

Projekto vadovas

 

 

Raimundas Gritkus

 

 

+370 6738 5252

 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 
 

facebook.com/raudonojiknyga

 
 

patreon.com/raudonojiknyga