Misija ir vizija

Būsimo ir strategiškai planuojamo Lietuvos raudonosios knygos fondo (LRKF) misija – rūpintis Lietuvos gamtos įvairovės išsaugojimu ir atkūrimu. Fondo veikla apimtų bendradarbiavimą su valstybės, savivaldos, mokslo, nevyriausybinėmis ir privačiomis institucijomis aplinkosauginio švietimo bei retų ir nykstančių rūšių išsaugojimo srityse.

Lietuvos raudonosios knygos fondo vizija yra Lietuvos gamtos turtinimas ir išsaugojimas ateities kartoms.

 

Tikslai

  • Padėti visuomenei pažinti Lietuvos gamtą bei jos apsaugą ir puoselėjimą;
  • Užsodinti naujus medelius ir plėsti miškų masyvus leistinose vietovėse;
  • Sudaryti detalų visų Lietuvoje saugomų gyvūnų, augalų ir grybų žinyną su išsamiais aprašymais, žemėlapiais, iliustracijomis, videoįrašais ir žemėlapiais;
  • Reguliariai pildyti ir taisyti duomenis apie Lietuvos fauną ir florą remdamasis knygomis, straipsniais ir skaitytojų pastebėjimais.

 

Redakcija ir turinys

Šalia rūšių yra pateikiamos fotografijos, kurios redakcijos manymu, atitinka nurodytą rūšį, tačiau gali pasitaikyti atpažinimo klaidų. Jei tokių pastebėjote, maloniai prašome informuoti ir neteisinga informacija bus pašalinta ar pataisyta. Taip pat, raudonosios knygos projekto autoriai kviečia prisidėti prie saugomų gyvūnų paieškos – pranešti apie pastebėtus gyvūnus ar jų veiklos požymius. Pridėkite nuotraukas (būtų gerai su „GeoTag žyma“), aprašykite vietovę ir sąlygas, taip pridėkite geografinę nuorodą arba koordinates ir siųskite elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Nuoširdžiai dėkojame prisidėjus.

 

Parama projektui (šis paramos būdas laikinai yra suspenduotas)

Patogesniam ir lengvesniam paramos rinkimui, esame susikūrę paskyrą patreon.com/raudonojiknyga, todėl maloniai kviečiame mus remti, kad projektas nestotų ir tikslai būtų įgyvendinti.

 

Autorystė ir licencijos

Surinktam, redaguotam ir atvaizduotam turiniui sukurti buvo panaudoti vieši ir legalūs informacijos šaltiniai (knygos, žurnalai, moksliniai straipsniai, internetas ir t.t.), todėl, esant poreikiui (ruošiant mokslinį darbą, edukaciniais pagrindais ar pan.), visuomet galime pateikti tikslius informacijos šaltinius.

Svetainėje pateikiamo tekstinio ir vizualinio turinio (santraukos, statistika, lentelės, maketai, piešiniai ir pan.) autoriaus teisės priklauso Raimundui Gritkui. Svetainėje pateiktos nuotraukos ar iliustracijos priklauso jų autoriams bei panaudotos pagal naudojimo licencijas arba įsigijimo dokumentus.

Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką autoriaus sutikimą arba jei turinys naudojamas mokymo tikslais (nedidelėmis apimtimis, t.y. apie 10 tūkst. simbolių), maloniai prašome ir dėkojame už tai, nurodyti ir pateikti aktyvią nuorodą į šaltinį: www.raudonojiknyga.lt.

Dėl nuotraukų panaudojimo, prašome kreiptis į jų autorių ar platinimo platformą.

 

 Projekto vadovas, Raimundas Gritkus

 

Projekto autorius

 

 

Raimundas Gritkus

 

 

+370 611 62 603

 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 
 

facebook.com/raudonojiknyga

 
 

patreon.com/raudonojiknyga