Ąžuolinė miegapelė | Eliomys quercinus

Saugomų gyvūnų rūšių 0 kategorija

Ąžuolinė miegapelė (lot. Eliomys quercinus, angl. Garden dormouse, vok. Gartenschlafer, Eichelmaus) - miegapelinių (Gliridae) šeimos graužikas. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Baltasis kiškis | Lepus timidus

Saugomų gyvūnų rūšių 3 kategorija

Baltasis kiškis (lot. Lepus timidus, angl. Mountain Hare, vok. Schneehase) - kiškinių (Leporidae) šeimos žinduolis, kuris šiek tiek mažesnis už pilkąjį kiškį. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Beržinė sicista | Sicista betulina

Saugomų gyvūnų rūšių 4 kategorija

Beržinė sicista (lot. Sicista betulina) - šoklinių (Dipodidae) šeimos smulkus graužikas su ilga ir plaukais apaugusia uodega. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Brandto pelėausis | Myotis brandtii

Saugomų gyvūnų rūšių 3 kategorija

Brandto pelėausis (lot. Myotis brandtii, angl. Brandt's bat, vok. Große Bartfledermaus) - šikšnosparnių rūšis, priklausanti lygianosių (Vespertilionidae) šikšnosparnių šeimai. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Didžioji miegapelė | Glis glis

Saugomų gyvūnų rūšių 2 kategorija

Didžioji miegapelė (lot. Glis glis, angl. Fat dormouse, vok. Große Haselmaus) - miegapelinių (Gliridae) šeimos graužikas. Tai pati didžiausia Lietuvos miegapelė, kuri yra 140-190 mm ilgio ir 70-120 g svorio. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Dvispalvis plikšnys | Vespertilio murinus

Saugomų gyvūnų rūšių 3 kategorija

Dvispalvis plikšnys (lot. Vespertilio murinus, angl. Parti-coloured bat, vok. Zweifarbfledermaus) - lygianosinių (Vespertilionidae) šeimos šikšnosparnis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Europinė audinė | Mustela lutreola

Saugomų gyvūnų rūšių 0 kategorija

Europinė audinė (lot. Mustela lutreola, angl. European mink, vok. Nerze) - kiauninių šeimos plėšrus žinduolis. Dydžiu ir išvaizda panaši į šešką ir ūdrą. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Europinis plačiaausis | Barbastella barbastellus

Saugomų gyvūnų rūšių 2 kategorija

Europinis plačiaausis (lot. Barbastella barbastellus, vok. Mopsfledermaus) - lygianosinių (Vespertilionidae) šeimos šikšnosparnis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Ilgasnukis ruonis | Halichoerus grypus Fabricius

Saugomų gyvūnų rūšių 1 kategorija

Pilkasis arba ilgasnukis ruonis (lot. Halichoerus grypus, angl. Grey Seal, vok. Kegelrobbe) - ruonių (Pinnipedia) pobūrio jūros žinduolis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų k. žodžio, reiškiančio „maža jūros kiaulytė".

Kūdrinis pelėausis | Myotis dasycneme

Saugomų gyvūnų rūšių 2 kategorija

Kūdrinis pelėausis (lot. Myotis dasycneme, angl. Pond Bat, vok. Teichfledermaus) - šikšnosparnių rūšis. Lietuvoje reta rūšis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Lūšis | Lynx lynx

Saugomų gyvūnų rūšių 1 kategorija

Lūšis (Lynx lynx, angl. Eurasian lynx, vok. Eurasische Luchs) - katinių (Felidae) šeimos plėšrus žinduolis. 2008 m. Lietuvoje gyveno kelios dešimtys lūšių. Praeityje lūšys buvo paplitusios visoje Europoje, tačiau XX amžiaus viduryje rytinėje ir vidurinėje Europos dalyje jos išnyko.

Mažasis nakviša | Nyctalus leisleri

Saugomų gyvūnų rūšių 3 kategorija

Mažasis nakviša (lot. Nyctalus leisleri) yra šikšnosparnių rūšis, priklausantis Nyctalus genčiai. Ilgis iki 6,8 cm, išskleistų sparnų ilgis - 32 cm.  Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Miškinė miegapelė | Dryomys nitedula

Saugomų gyvūnų rūšių 3 kategorija

Miškinė miegapelė (lot. Dryomys nitedula, angl. Forest Dormouse, vok. Baumschläfer) - miegapelinių (Gliridae) šeimos graužikas. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Natererio pelėausis | Myotis nattereri

Saugomų gyvūnų rūšių 3 kategorija

Natererio pelėausis (lot. Myotis nattereri) yra lygianosinių šeimos (Vespertilionidae) šikšnosparnis. Daugelyje šalių tai yra saugoma rūšis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 2003 metų.

Rudasis ausylis | Plecotus auritus

Saugomų gyvūnų rūšių 4 kategorija

Rudasis ausylis (lot. Plecotus auritus, angl. Brown long-eared bat, vok. Braunes Langohr) - lygianosinių (Vespertilionidae) šeimos šikšnosparnis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 2003 metų.

Rudasis lokys | Ursus arctos

Saugomų gyvūnų rūšių 0 kategorija

Rudasis lokys, arba rudoji meška (lot. Ursus arctos, angl. Brown bear, vok. Braunbär) - lokinių (Ursidae) šeimos žinduoliai, sveriantys 130-700 kg. Dažniausi porūšiai yra Eurazijos rudasis lokys ir grizlis, gyvenantys Europoje, Azijoje, Šiaurės Amerikoje.

Rudasis nakviša | Nyctalus noctula

Saugomų gyvūnų rūšių 5 kategorija

Rudasis nakviša (lot. Nyctalus noctula, angl. Great evening,  vok. Großer Abendsegler) - lygianosinių (Vespertilionidae) šeimos šikšnosparnis. Didžiausias šikšnosparnis Lietuvoje. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Šermuonėlis | Mustela erminea

Saugomų gyvūnų rūšių 4 kategorija

Šermuonėlis (lot. Mustela erminea, angl. Ermine, Stoat, vok. Hermelin) - kiauninių šeimos plėšrus žinduolis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 2003 metų. Išauga iki 30 cm ilgio.

Šiaurinis šikšnys | Eptesicus nilssoni

Saugomų gyvūnų rūšių 4 kategorija

Šiaurinis šikšnys (lot. Eptesicus nilssonii, angl. Northern bat) - lygianosinių (Vespertilionidae) šeimos sėslusis šikšnosparnis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Šikšniukas nykštukas | Pipistrellus pipistrellus

Saugomų gyvūnų rūšių 4 kategorija

Šikšniukas nykštukas (lot. Pipistrellus pipistrellus, angl. Common Pipistrelle, vok. Zwergfledermaus) - lygianosinių (Vespertilionidae) šeimos šikšnosparnis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Stumbras | Bison bonasus

Saugomų gyvūnų rūšių 5 kategorija

Stumbras (lot. Bison bonasus, angl. Wisent, vok. Wisent) - jaučių (Bovinae) pošeimio dykaraginis žinduolis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1969 metų.

Ūdra | Lutra lutra

Saugomų gyvūnų rūšių 5 kategorija

Ūdra, europinė ūdra (lot. Lutra lutra, angl. Otter, vok. Fischotter) - kiauninių šeimos plėšrus žinduolis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

Vėlyvasis šikšnys | Eptesicus serotinus

Saugomų gyvūnų rūšių 5 kategorija

Vėlyvasis šikšnys (lot. Eptesicus serotinus, angl. Serotine bat, vok. Breitflügelfledermaus) - lygianosinių (Vespertilionidae) šeimos šikšnosparnis. Į Lietuvos Raudonąją knygą rūšis įrašyta nuo 1989 metų.

► Video
♫ Garsas
+ Nauja
× Išbraukta

Knygos užkulsiai ir sandara

Kas yra žinduoliai?

Kas yra žinduoliai?Žinduoliai, arba žvėrys (lot. Mammalia) – stuburinių gyvūnų klasė, kurioje yra iš viso apie 5416 žinduolių rūšių.  Į Lietuvos Raudonąją knygą yra įrašytos 23 žinduolių rūšys. Žinduoliai yra gyvavedžiai, išskyrus kloakinius, kurie deda kiaušinius ir jauniklius žindo pienu.

Sužinoti daugiau

 

Kas yra šikšnosparniai?

Kas yra šikšnosparniai?Šikšnosparniai (lot. Chiroptera) yra vienas iš gausiausių žinduolių būrių ir tai yra vieninteliai žinduoliai, kurie prisitaikę aktyviai skraidyti. Į Lietuvos Raudonąją knygą yra įrašyta 11 šikšnosparnių rūšių, kai visame pasaulyje, išskyrus Arktį ir Antarktį, yra žinoma apie 1000, Lietuvoje – vos 15 rūšių.

Sužinoti daugiau

 

Šikšnosparniai įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą

Šikšnosparniai įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygąĮ Lietuvos Raudonąją knygą yra įrašyta 11 šikšnosparnių rūšių, kai visame pasaulyje, išskyrus Arktį ir Antarktį, yra žinoma apie 1000, Lietuvoje – vos 15 rūšių.

Sužinoti daugiau