🦋 Papartinukas (lot. Callopistria juventina, angl. Latin, vok. Adlerfarneule) – pelėdgalvių (lot. Noctuidae) šeimos drugys (lot. Lepidoptera), kurį 1782 m. atrado ir aprašė Kasparas Stolis (Stoll).
Į Lietuvos raudonąją knygą papartinukas įrašytas 1989 m. ir nuo 1992 m. buvo priskirtas 4 (I) kategorijai. Iš Lietuvos raudonosios knygos papartinukas buvo išbrauktas 2000 metais.
Papartinuko buveinės yra mišrieji spygliuočių ir lapuočių miškai, kuriuose auga didžialapiai šakiai (lot. Pteridium aquilinum) ir yra šviesių aikštelių. Drugiai aktyvūs liepos mėnesio naktimis. Vikšrai gyvena nuo vasaros pabaigos iki kito pavasario ir minta šakių lapais. Jie yra rausvi su geltonomis mėnuliškomis dėmėmis bei balta šonine linija.
Papartinukas paplitęs Pietų ir Vidurio Europoje bei Azijoje, Lietuvoje stebėtas vos kelis kartus. Rūšis buvo rasta Vilniaus apylinkėse (Karoliniškėse ir Žemuosiuose Paneriuose), Anykščių rajone, Mickūnuose bei Trakų rajone, Paluknio apylinkėse.
Šios rūšies drugiai visuomet rasti tik pavieniui, tik tose vietovėse, kur yra šakių sąžalynų. Tačiau Karoliniškėse rūšis jau išnyko.
Norint išsaugoti šią rūšį, būtina išlaikyti didesnius didžialapių šakių sąžalynus, kurie yra pagrindinė šios rūšies vikšrų maitinimosi ir vystymosi vieta.
Buvusi kategorija: 4 (I) - neapibrėžto statuso rūšys, kurių dėl duomenų stokos negalima įrašyti į kitas kategorijas