🦋 Liepinis vėlyvis (lot. Xanthia citrago, vok. Linden-Gelbeule) – pelėdgalvių (lot. Noctuidae) šeimos drugys (lot. Lepidoptera), kurį 1758 m. atrado ir aprašė Karlas Linėjus (Linnaeus).
Į Lietuvos raudonąją knygą liepinis vėlyvis įrašytas 1989 m. ir nuo 1992 m. buvo priskirtas 2 (V) kategorijai. Iš Lietuvos raudonosios knygos liepinis vėlyvis buvo išbrauktas 2000 metais.
Liepiniams vėlyviams būdingi biotopai yra lapuočių miškai, kuriuose auga liepos, ypač jų gausesnės sankaupos. Liepiniai vėlyviai dažniau randami miško pakraščiuose arba atviresnėse miško aikštelėse.
Drugiai aktyviai skraido rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Vikšrai, kurie yra tamsiai pilkos spalvos su išilginėmis baltomis linijomis ir dėmėmis, aptinkami pavasarį ant liepų atžalų.
Liepinis vėlyvis yra paplitęs Europoje. Lietuvoje jis buvo aptiktas pavieniui Biržų girioje, Pakruojo rajone, Šakių rajone Gelgaudiškyje, Molėtų rajone Bijutiškyje, Vilniuje Verkiuose ir žemuosiuose Paneriuose, taip pat Klaipėdos rajone Endriejave ir Pežaičiuose.
Norint išsaugoti šią rūšį, būtina rūpintis liepynais miškuose, išsaugant ir puoselėjant šių medžių buveines, kurios yra esminės šių drugių gyvavimui.
Buvusi kategorija: 2 (V) - pažeidžiamos rūšys, kurių populiacijų skaičius ir individų gausumas populiacijose sparčiai mažėja