🐝 Rudadėmė klosčiavapsvė (lot. Pseudepipona herrichii, angl. Purbeck Mason Wasp) – klostinės vapsvų (lot. Vespidae) šeimos plėviasparnis (lot. Hymenoptera), kurią 1855 m. atrado ir aprašė Šultesas (Schulthess).
Į Lietuvos raudonąją knygą rudadėmė klosčiavapsvė įrašyta 1989 m. ir nuo 1992 m. buvo priskirta 4 (I) kategorijai. Iš Lietuvos raudonosios knygos rudadėmė klosčiavapsvė buvo išbraukta 2000 metais.
Rudadėmė klosčiavapsvė gyvena priemolio ar susigulėjusio priesmėlio šlaituose, kur kasa urvelius lizdams. Ji taip pat gali lizdus įsirengti plūktinėse pastatų sienose. Patelės į lizdo akeles suneša smulkių drugių (lapsukių, ugniukų) vikšrų, kurie tampa maisto šaltiniu iš kiaušinių išsiritusioms lervoms. Šios lervos žiemoja plonasieniame kokone, pavasarį virsta lėliukėmis, iš kurių išsirita suaugę vapsvos.
Rudadėmė klosčiavapsvė yra reta Pietų Palearktikos rūšis, kurios paplitimo arealas tęsiasi nuo Vakarų ir Centrinės Europos iki Tolimųjų Rytų bei Amūro baseino. Ji taip pat žinoma Pietų Sibire, Kazachstane ir Vidurinėje Azijoje. Lietuvoje šios rūšies vienintelė radavietė yra Ignalinos rajone, Ginučiuose.
Šios rūšies apsauga yra susijusi su natūralių buveinių išsaugojimu. Kadangi radavietė yra Aukštaitijos nacionaliniame parke, tai sudaro palankias sąlygas buveinei išlikti. Tačiau norint užtikrinti šios ir kitų vapsvų bei pavienių bičių rūšių apsaugą, būtina išsaugoti silpnai ardomų gruntų šlaitus, neapsodintus mišku ir nepaveiktus intensyvaus žmonių veiklos.
Buvusi kategorija: 4 (I) - neapibrėžto statuso rūšys, kurių dėl duomenų stokos negalima įrašyti į kitas kategorijas