🦋 Taškuotasis bangajuostis (lot. Asthena anseraria, vok. Weißer Hartriegel-Zierspanner) – sprindžių (lot. Geometridae) šeimos drugys (lot. Lepidoptera), kurį 1855 m. atrado ir aprašė Herichas Šaferis (Herrich-Schäffer).
Į Lietuvos raudonąją knygą taškuotasis bangajuostis įrašytas 1989 m. ir nuo 1992 m. buvo priskirtas 3 (R) kategorijai. Iš Lietuvos raudonosios knygos taškuotasis bangajuostis buvo išbrauktas 2000 metais.
Šis drugys gyvena sedulų krūmynuose, augančiuose saulėtuose upių slėnių šlaituose, kuriuos iš šiaurės pusės nuo vėjų apsaugo miškas. Skraidymo laikotarpis yra birželio ir liepos mėnesiais.
Jo vikšrai, melsvai žalios spalvos su neryškiomis nugara esančiomis dėmėmis, liepos ir rugpjūčio mėnesiais randami ant sedulų.
Lietuvoje taškuotasis bangajuostis pastebimas tik pavieniui, dažniausiai didesniuose sedulų sąžalynuose. Ši rūšis saugoma Ringovės entomologiniame draustinyje.
Taškuotasis bangajuostis yra plačiai paplitęs Europoje ir Azijoje. Lietuvoje šis drugys aptinkamas Nemuno slėnyje, kur auga raudonųjų sedulų krūmai. Jis taip pat buvo stebėtas Merkio slėnyje netoli Merkinės, Veliuonoje, prie Vilkijos ir Pašilėje.
Norint išsaugoti drugį, svarbu užtikrinti sedulų krūmų išlikimą Nemuno slėnyje.