🐝 Semionovo kamanė (lot. Bombus semenoviellus, vok. Baltische Hummel) – bičių (lot. Apidae) šeimos plėviasparnis (lot. Hymenoptera), kurią 1910 m. atrado ir aprašė Skirokovas (Skorikov).
Į Lietuvos raudonąją knygą semionovo kamanė įrašyta 1989 m. ir nuo 1992 m. buvo priskirta 3 (R) kategorijai. Iš Lietuvos raudonosios knygos semionovo kamanė buvo išbraukta 2003 metais.
Semionovo kamanė dažniausiai aptinkama pušynų regionuose, sausose pievelėse bei pušynų pakraščiuose. Lietuvoje ją taip pat galima rasti sunkių dirvožemių regionuose su eglynais, tačiau visada atvirose vietose, tokiose kaip pievos, miškų aikštės ar pamiškės.
Semionovo kamanės biologija nėra išsamiai ištirta. Pirmosios patelės Lietuvoje buvo sugautos gegužės pradžioje, darbininkės pasirodo birželio viduryje, o patinai – rugpjūčio pradžioje. Kamanės lankosi įvairių augalų žieduose, tačiau jų lizdai iki šiol nėra žinomi.
Šios rūšies gausumas Lietuvoje yra labai mažas – aptikta tik keliolika individų. Rytų Lietuvoje gali egzistuoti ir daugiau radaviečių, tačiau pagrindinė grėsmė rūšiai yra tinkamų vietų veisimuisi ir mitybai trūkumas.
Semionovo kamanė yra reta rūšis, kurios paplitimas apima Rytų Europą (vakarų ribos siekia Lietuvą), Uralą ir Sibirą iki Baikalo regiono. Lietuvoje šios rūšies pavienės radavietės užfiksuotos 1983–1987 m. Varėnos rajono Kapiniškių, Gudakiemio apylinkėse, Čepkelių rezervato apsauginėje zonoje, Lazdijų rajono Seirijų apylinkėse, Alytaus rajono Daugų apylinkėse, Prienų rajono Jiezno apylinkėse ir Anykščių rajono Troškūnų apylinkėse.
Semionovo kamanė saugoma Čepkelių rezervato apsauginėje zonoje ir Dzūkijos nacionaliniame parke. Siekiant užtikrinti rūšies išlikimą, būtina išsaugoti natūralias pievas ir jų aplinką.