Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašas

(Įsigaliojo nuo 2020 m. birželio 9 d.)


GYVŪNAI ↓

Žinduoliai ↓ Paukščiai ↓ Ropliai

Varliagyviai ↓ Žuvys ↓ Moliuskai

Vorai ↓ Vabzdžiai ↓ Vėžiagyviai

Dėlės

 

AUGALAI ↓

Pataisūnai ↓ Asiūklūnai ↓ Šertvūnai

Magnolijūnai ↓ Maurabragūnai ↓ Samanos

 

GRYBAI ↓

Grybai ↓ Kerpės


 

I SKYRIUS

GYVŪNAI

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Žinduoliai

  1. Stumbras – Bison bonasus L. ►
  2. Miškinė miegapelė – Dryomys nitedula Pallas ►
  3. Vėlyvasis šikšnys – Eptesicus serotinus Schreber ►
  4. Didžioji miegapelė – Glis glis L. ►
  5. Ilgasnukis ruonis – Halichoerus grypus Fabricius ►
  6. Baltasis kiškis – Lepus timidus L. ►
  7. Lūšis – Lynx lynx L. ►
  8. Branto pelėausis – Myotis brandtii Eversmann ►
  9. Kūdrinis pelėausis – Myotis dasycneme Boie ►
  10. Natererio pelėausis – Myotis nattereri Kuhl ►
  11. Šermuonėlis – Mustela erminea L. ►
  12. Rudasis lokys – Ursus arctos L. ►
  13. Dvispalvis plikšnys – Vespertilio murinus L. ►

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Paukščiai

  1. Vištvanagis – Accipiter gentilis L.
  2. Meldinė nendrinukė – Acrocephalus paludicola Vieill.
  3. Lututė – Aegolius funereus L.
  4. Tulžys – Alcedo atthis L.
  5. Smailiauodegė antis – Anas acuta L.
  6. Šaukštasnapė antis – Anas clypeata L.
  7. Pilkoji antis – Anas strepera L.
  8. Dryžgalvė kryklė – Anas querquedula L.
  9. Dirvoninis kalviukas – Anthus campestris L.
  10. Mažoji žąsis – Anser erythropus L.
  11. Rudagalvė antis – Aythya ferina L.
  12. Balinė pelėda –Asio flammeus Pontopp.
  13. Pelėdikė – Athene noctua Scop.
  14. Rudė – Aythya nyroca Gul.
  15. Kilnusis erelis – Aquila chrysaetos L.
  16. Didysis apuokas – Bubobubo L.
  17. Didysis baublys – Botaurus stellaris L.
  18. Juodakrūtis bėgikas – Calidris alpina L.
  19. Jūrinis kirlikas – Charadrius hiaticula L.
  20. Baltaskruostė žuvėdra – Chlidonias hybridaPall.
  21. Baltasparnė žuvėdra – Chlidonias leucoptera Temm.
  22. Juodoji žuvėdra – Chlidonias niger L.
  23. Juodasis gandras – Ciconia nigra L.
  24. Gyvatėdis – Circaetus gallicusGm.
  25. Pievinė lingė – Circus pygargus L.
  26. Didysis erelis rėksnys –Clanga clanga Pall.
  27. Mažasis erelis rėksnys – Clanga pomarina C. L. Brehm
  28. Ledinė antis – Clangula hyemalis L.
  29. Uldukas – Columba oenas L.
  30. Žalvarnis – Coracias garrulus L.
  31. Griežlė – Crex crex L.
  32. Baltnugaris genys – Dendrocopos leucotos Bechst.
  33. Sodinė starta – Emberiza hortulana L.
  34. Startsakalis – Falco columbarius L.
  35. Sakalas keleivis – Falco peregrinus Tunst.
  36. Sketsakalis – Falco subbuteo L.
  37. Pelėsakalis – Falco tinnunculus L.
  38. Stulgys – Gallinago media Lath.
  39. Juodakaklis naras – Gavia arctica L.
  40. Žvirblinė pelėda –Glaucidium passerinum L.
  41. Jūršarkė – Haematopus ostralegus L.
  42. Jūrinis erelis – Haliaeetus albicilla L.
  43. Mažasis baublys – Ixobrychus minutus L.
  44. Mažasis kiras – Larus minutus Pall.
  45. Griciukas – Limosa limosa L.
  46. Mėlyngurklė – Luscinia svecica L.
  47. Nuodėgulė – Melanitta fusca L.
  48. Vidutinis dančiasnapis – Mergus serrator L.
  49. Pilkoji starta – Miliaria calandra L.
  50. Juodasis peslys – Milvus migrans Bodd.
  51. Rudasis peslys – Milvus milvus L.
  52. Geltongalvė kielė – Motacilla citreola Pall.
  53. Didžioji kuolinga – Numenius arquata L.
  54. Žuvininkas – Pandion haliaetus L.
  55. Pilkoji kurapka –Perdix perdix L.
  56. Vapsvaėdis – Pernis apivorus L.
  57. Gaidukas – Philomachus pugnax L.
  58. Tripirštis genys – Picoides tridactylus L.
  59. Pilkoji meleta – Picus canus Gmel.
  60. Žalioji meleta – Picus viridis L.
  61. Dirvinis sėjikas – Pluvialis apricaria L.
  62. Raguotasis kragas – Podiceps auritus L.
  63. Rudakaklis kragas – Podiceps grisegena Bodd
  64. Juodakaklis kragas – Podiceps nigricollis Brehm
  65. Sibirinė gaga – Polysticta stelleri Pall.
  66. Švygžda – Porzana porzana L.
  67. Avocetė – Recurvirostra avosetta L.
  68. Mažoji žuvėdra – Sterna albifrons Pall.
  69. Paprastasis purplelis – Streptopelia turtur L.
  70. Uralinė pelėda – Strix uralensis Pall.
  71. Urvinė antis – Tadorna tadorna L.
  72. Tetervinas – Tetrao tetrix L.
  73. Kurtinys – Tetrao urogallus L.
  74. Liepsnotoji pelėda – Tyto alba Scop.
  75. Tikutis – Tringa glareola L.
  76. Raudonkojis tulikas – Tringa totanus L.
  77. Kukutis – Upupa epops L.              

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Ropliai

  1. Lygiažvynys žaltys – Coronella austriaca L. ►
  2. Balinis vėžlys – Emys orbicularis L. ►

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Varliagyviai 

  1. Raudonpilvė kūmutė – Bombina bombina L. ♫ ►
  2. Žalioji rupūžė – Bufotes viridis Laur. ►
  3. Nendrinė rupūžė – Epidalea calamita Laur. ♫ ►
  4. Europinė medvarlė – Hyla arborea L. ♫ ►
  5. Skiauterėtasis tritonas – Triturus cristatus Laur. ►

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Žuvys

  1. Aštriašnipis eršketas – Acipenser oxyrhynchus Mitchill + ►
  2. Skerssnukis – Chondrostoma nasus L. ►
  3. Ežerinis sykas – Coregonus maraena Bloch ►
  4. Vijūnas – Misgurnus fossilis L. ►
  5. Jūrinė nėgė – Petromyzon marinus L. ►
  6. Ežerinė rainė – Rhynchocypris percnurus Pallas ►
  7. Auksaspalvis kirtiklis – Sabanejewia baltica Witk. + ►

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Moliuskai

  1. Didysis arionas – Arion ater L. ►
  2. Slapioji šiurpenė – Isognomostoma isognomostomos Schr. +
  3. Ovalioji geldutė – Unio crassus Philipsson ►
  4. Mažoji suktenė – Vertigo angustior Jeff.
  5. Keturdantė suktenė – Vertigo geyeri Lindh.
  6. Pūstoji suktenė – Vertigo moulinsiana Dupuy ►

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Vorai

  1. Boružinis storagalvis – Eresus kollari ►

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Vabzdžiai 

  1. Didžioji anchinija – Anchinia daphnella D. & S.
  2. Šiaurinis laumžirgis – Aeshna crenata Hagen
  3. Pajūrinis dirvinukas – Agrotis ripae Hb.
  4. Žaliasis laumžirgis – Aeshna viridis Eversm.
  5. Katilėlinė smėliabitė – Andrena curvungula Thomson
  6. Ilganosė smėliabitė – Andrena nasuta Giraud
  7. Raukšlėtoji smėliabitė – Andrena rugulosa Stoeckhert.
  8. Šverino smėliabitė – Andrena suerinensis Friese
  9. Raudonasis pievasprakšis – Anostirus purpureus Poda
  10. Sieninė gaurabitė – Anthophora plagiata Illiger
  11. Baltajuostis melsvys – Aricia eumedon Esp.
  12. Baltajuostis juodsprindis – Baptria tibiale Esp.
  13. Ilgažandis bembiksas – Bembix rostrata L.
  14. Šiaurinis perlinukas – Boloria frigga Thnbg.
  15. Šneiderio kirmvabalis – Boros schneideri Panz.
  16. Pietinis perlinukas – Brenthis daphne D. & S.
  17. Stepinis perlinukas – Brenthis hecate D. & S.
  18. Margasis tarkšlys – Bryodemella tuberculata Fabr.
  19. Žiaurusis puikiažygis – Calosoma inquisitor L.
  20. Kapnopsis – Capnopsis schilleri Rostock
  21. Didysis puošniažygis – Carabus coriaceus L.
  22. Grakštusis puošniažygis – Carabus intricatus L.
  23. Žalvarinis puošniažygis – Carabus nitens L.
  24. Rudmargė hesperija – Carterocephalus palaemon Pall.
  25. Spalvotasis pelkiasprindis – Chariaspilates formosaria Eversm.
  26. Kalninė cikada –Cicadetta montana Scop.
  27. Pajūrio šoklys – Cicindela maritima Dej.
  28. Šiaurinis elniavabalis – Ceruchus chrysomelinus Hoch.
  29. Šarvuotoji strėliukė – Coenagrion armatum  Charp.
  30. Rudaakis satyriukas – Coenonympha hero L.
  31. Johansono strėliukė – Coenagrion johanssoni Wallengren
  32. Pievinis satyriukas – Coenonympha tullia Müll.
  33. Baltijos šilkabitė – Colletes caspicus Morawitz
  34. Smailiaragis mėšlavabalis – Copris lunaris L.
  35. Geltonžiedis kordulegastras – Cordulegaster boltonii Don.
  36. Pajūrinė kukulija – Cucullia balsamitae Bsd.
  37. Purpurinis plokščiavabalis – Cucujus cinnaberinus Scop.
  38. Pušinis plokščiavabalis – Cucujus haematodes Erich.
  39. Stepinė gauruotakojė bitė – Dasypoda argentata Panz.
  40. Keturtaškis maitvabalis – Dendroxena quadrimaculata Scop.
  41. Plačioji dusia – Dytiscus latissimus L.
  42. Rūdiškasis drevėspragšis – Elater ferrugineus L.
  43. Geltonkailis trumpasparnis– Emus hirtus L.
  44. Estinė cidarija – Epirrhoe tartuensis Moels
  45. Ūsuotis dailidė – Ergates faber L.
  46. Juodoji hesperija – Erynnis tages L.
  47. Auksuotoji šaškytė – Euphydryas aurinia Rtt.
  48. Baltamargė šaškytė – Euphydryas maturna L.
  49. Vingirinis sprindytis – Eupithecia thalictrata Püng.
  50. Žalsvasis melsvys – Glaucopsyche alexis Poda
  51. Aštuoniataškis auksavabalis – Gnorimus variabilis L.
  52. Geltonkojis žirgelis – Gomphus flavipes Charp.
  53. Dvijuostė nendradusė – Graphoderus bilineatus De Geer
  54. Juodasis satyras – Hipparchia hermione L.
  55. Pietinis satyras – Hipparchia statilinus Hfh.
  56. Geltonmargė meškutė – Hyphoraia aulica L.
  57. Mažoji išnura – Ischnura pumilio Charp.
  58. Smėlinė auslinda – Labidura riparia Pall
  59. Baltakaktė skėtė – Leucorrhinia albifrons Burm.
  60. Grakščioji skėtė – Leucorrhinia caudalis Charp.
  61. Šarvuotoji skėtė – Leucorrhinia pectoralis Charp.
  62. Didysis auksinukas – Lycaena dispar Hw.
  63. Šiaurinis auksinukas –Lycaena helle D. & S.
  64. Akiuotasis satyras – Lopinga achine Scop.
  65. Juodamargis pelkinukas – Macaria carbonaria Cl.
  66. Didysis trumpasparnis medkirtis – Necydalis major L.
  67. Mažoji šaškytė – Melitaea aurelia Nick.
  68. Tamsioji šaškytė – Melitaea diamina Lang.
  69. Pajūrinis stiebinukas – Mesoligia literosa Hw.
  70. Juostakaktis svirplys – Modicogryllus frontalis (Fieber, 1844)
  71. Kalninis spragtukas –Montana montana (Kollar, 1833)
  72. Mažoji nehalenija – Nehalennia speciosa Charp.
  73. Reliktinis lašalas – Neoephemera maxima Joly
  74. Pelkinis satyras – Oeneis jutta Hbn.
  75. Pleištinė skėtė – Ophiogomphus cecilia Fourc.
  76. Niūriaspalvis auksavabalis – Osmoderma barnabita  Motsch.
  77. Liepinis blizgiavabalis – Ovalisia rutilans F.
  78. Machaonas – Papilio machaon L.
  79. Didžioji auksavapsvė – Parnopes grandior (Pallas, 1771)
  80. Juodasis apolonas – Parnassius mnemosyne L.
  81. Didysis skydvabalis – Peltis grossa L.
  82. Gencijoninis melsvys – Phengaris alcon D. & S.
  83. Taškuotasis melsvys – Phengaris arion L.
  84. Kraujalakinis melsvys – Phengaris teleius Bergstr.
  85. Smilčiasprindis – Phibalapteryx virgata Hfh.
  86. Smiltyninė hesperija – Pyrgus serratulae Ramb.
  87. Kopinė smiltvapsvė – Podalonia luffii Saund.
  88. Besparnis skėriukas – Podisma pedestris L.
  89. Margasis grambuolys – Polyphylla fullo L.
  90. Stepinis melsvys – Polyommatus coridon Poda
  91. Smiltyninis melsvys – Polyommatus dorylas D. & S.
  92. Pjūklaūsis kelmagraužis – Prionus coriarius L.
  93. Marmurinis auksavabalis – Protaetia marmorata Fabr.
  94. Gauruotoji skolija – Scolia hirta Schrank
  95. Mėlynsparnė apsiuva – Semblis phalaenoides L.
  96. Rudajuostė skėtė – Sympetrum pedemontanum Allioni
  97. Ąžuolinis stiklasparnis – Synanthedon conopiformis Esp.
  98. Juodalksninis stiklasparnis – Synanthedon mesiaeformis H. – S.
  99. Kopinis skėriukas – Sphingonotus caerulans L.
  100. Didysis sprakšis – Stenagostus rufus De Geer
  101. Pušinis keliaujantis kuoduotis – Thaumethopoea pinivora Tr.
  102. Tetralonija – Tetralonia malvae Rossi.
  103. Raudonsparnė meškutė – Tyria jacobaeae L.
  104. Pietinis marguolis – Zygaena angelicae Och.
  105. Raudonžiedis marguolis – Zygaena ephialtes L.
  106. Esparcetinis marguolis – Zygaena loti D. & S.
  107. Ąžuolinis skaptukas – Xestobium rufovillosum De Geer

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Vėžiagyviai

  1. Plačiažnyplis vėžys – Astacus astacus L. ► +
  2. Pavasarinis skydvėžis – Lepidurus apus L. ► +
  3. Reliktinė mizidė – Mysis relicta Lovén ►
  4. Keturspyglė šoniplauka – Pallaseopsis quadrispinosa G. O. Sars
  5. Vasarinis skydvėžis – Triops cancriformis Bosc ►

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Dėlės

  1. Medicininė dėlė – Hirudo medicinalis L. ►

  

↑ Į viršų ↑ 

 

II SKYRIUS

AUGALAI

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Pataisūnai 

  1. Ežerinė slepišerė – Isoetes lacustris L.
  2. Patvankinis pataisiukas – Lycopodiella inundata (L.) Holub

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Asiūklūnai 

  1. Didysis asiūklis – Equisetum telmateia Ehrh.

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Šertvūnai 

  1. Šerinė kalnarūtė – Asplenium trichomanes L.
  2. Šakotasis varpenis – Botrychium matricariifoliumW. D. J. Koch
  3. Daugiaskiltis varpenis – Botrychium multifidum (S. G. Gmel.) Rupr.
  4. Mažasis varpenis – Botrychium simplex E. Hitchc.
  5. Virgininis varpenis – Botrychium virginianum (L.) Sw.
  6. Miškinis spyglainis – Polystichum aculeatum (L.) Roth

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Magnolijūnai (Žiediniai augalai) 

  1. Kvapioji dirvuolė – Agrimonia procera Wallr.
  2. Dirvinė raugė – Agrostemma githago L.
  3. Ankstyvoji smilgenė – Aira praecox L.
  4. Stačioji vaisgina – Ajuga pyramidalis L.
  5. Pūslėtoji aldrūnė – Aldrovanda vesiculosa L.
  6. Smiltyninis laibenis – Alyssum gmelinii Jord. & Fourr.
  7. Kampuotasis česnakas – Allium angulosum L.
  8. Porinis česnakas – Allium scorodoprasum L.
  9. Dirvinis česnakas – Allium vineale L.
  10. Juosvavarpis pašiaušėlis – Alopecurus arundinaceus Poir.
  11. Mažoji gegužraibė – Anacamptis morio (L.) R.M.Bateman, Pridgeon & M.W.Chase
  12. Mažasis progailis – Anagallis minima (L.) E. H. L. Krause
  13. Laiboji vyrskyde – Androsace filiformis Retz.
  14. Siauralapė smiltė – Arenaria procera Spreng.
  15. Kalninė arnika – Arnica montana L.
  16. Juodadantė kulkšnė – Astragalus danicus Retz.
  17. Liekninis beržas – Betula humilis Schrank
  18. Beržas keružis – Betula nana L.
  19. Stačioji dirsuolė – Bromopsis erecta (Huds.) Fourr.
  20. Miškinė dirsuolė – Bromopsis benekenii (Lange) Holub
  21. Širdžialapė kaldezija – Caldesia parnassifolia (L.) Parl.
  22. Boloninis katilėlis – Campanula bononiensis L.
  23. Svogūninė kartenė – Cardamine bulbifera (L.) Crantz
  24. Pievinė viksva – Carex buxbaumii Wahlenb.
  25. Protarpinė viksva – Carex distans L.
  26. Liūninė viksva – Carex heleonastes L. f.
  27. Raistinė viksva – Carex magellanica Lam.
  28. Gauruotoji viksva – Carex filiformis L.
  29. Palaipinė viksva – Carex pediformis C. A. Mey.
  30. Juodgalvė bajorė – Centaurea phrygia L.
  31. Pajūrinė širdažolė – Centaurium littorale (Turner) Gilmour
  32. Kardalapis garbenis – Cephalanthera longifolia (L.) R. M. Fritsch
  33. Raudonasis garbenis – Cephalanthera rubra (L.) Rich.
  34. Plaukuotasis gurgždis – Chaerophyllum hirsutum L.
  35. Įvairialapė usnis – Cirsium heterophyllum (L.) Hill
  36. Plačialapė klumpaitė – Cypripedium calceolus L.
  37. Šakotoji ratainytė – Cladium mariscus (L.) Pohl
  38. Totorinė maludė – Conioselinum tataricum Hoffm.
  39. Nariuotoji ilgalūpė – Corallorhiza trifida Châtel.
  40. Tuščiaviduris rūtenis – Corydalis cava (L.) Schweigg. & Körte
  41. Tarpinis rūtenis – Corydalis intermedia (L.) Mérat
  42. Raiboji gegūnė – Dactylorhiza cruenta (O. F. Müll.) Soó
  43. Dėmėtoji gegūnė – Dactylorhiza maculata (L.) Soó
  44. Plačialapė gegūnė – Dactylorhiza majalis (Rchb.) P. F. Hunt & Summerh.
  45. Gelsvoji gegūnė – Dactylorhiza ochroleuca (Wüstnei ex Boll) Holub
  46. Siauralapė gegūnė – Dactylorhiza traunsteineri (Saut. ex Rchb.) Soó
  47. Žalioji gegūnė – Dactylorhiza viridis (L.) R. M. Bateman, Pridgeon & M. W. Chase
  48. Smiltyninis gvazdikas – Dianthus arenarius L.
  49. Gauruotasis gvazdikas –Dianthus armeria L.
  50. Borbašo gvazdikas – Dianthus borbasii Vandas
  51. Puošnusis gvazdikas – Dianthus superbus L.
  52. Miškinė žiomenė – Dracocephalum ruyschiana L.
  53. Tamsialapis skiautalūpis – Epipactis atrorubens (Hoffm.) Besser
  54. Belapė antbarzdė – Epipogium aphyllum Sw.
  55. Tyrulinė erika – Erica tetralix L.
  56. Lieknasis švylys – Eriophorum gracile Roth
  57. Pajūrinė zunda – Eryngium maritimum L.
  58. Miškinis eraičinas – Festuca altissima All.
  59. Smėlyninis eraičinas – Festuca psammophila (Čelak.) R. M. Fritsch
  60. Pievinė vištapienė – Gagea pratensis (Pers.) Dumort.
  61. Plačialapis lipikas – Galium rubioides L.
  62. Trižiedis lipikas – Galium triflorum Michx.
  63. Melsvasis gencijonas – Gentiana cruciata L.
  64. Siauralapis gencijonas – Gentiana pneumonanthe L.
  65. Pievinė gencijonėlė – Gentianella amarella (L.) Börner
  66. Pelkinė gencijonėlė – Gentianella uliginosa(Willd.) Börner
  67. Pievinis plauretis – Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.
  68. Kvapusis plauretis – Gymnadenia odoratissima (L.) Rich.
  69. Paprastasis kardelis – Gladiolus imbricatus L.
  70. Pajūrinė pienažolė – Glaux maritima L.
  71. Lietuvinė monažolė – Glyceria lithuanica (Gorski) Gorski
  72. Vaistinė raitinytė – Gratiola officinalis L.
  73. Pelkinė laksva – Hammarbya paludosa (L.) Kuntze
  74. Gebenė lipikė – Hedera helix L.
  75. Pievinė poavižė – Helictochloa pratensis (L.) Romero Zarco
  76. Vienagumbis medauninkas – Herminium monorchis (L.) R. Br.
  77. Pelkinė raistenė – Hydrocotyle vulgaris L.
  78. Plaukuotoji jonažolė – Hypericum hirsutum L.
  79. Kalninė jonažolė – Hypericum montanum L.
  80. Europinis miežvienis – Hordelymus europaeus (L.) Harz
  81. Sibirinis vilkdalgis – Iris sibirica L.
  82. Trilapė bligna – Isopyrum thalictroides L.
  83. Galvinis vikšris – Juncus capitatus Weigel
  84. Druskinis vikšris – Juncus gerardi Loisel.
  85. Pelkinis vikšris – Juncus stygius L.
  86. Gelsvasis pūkelis – Laphangium luteoalbum (L.) Tzvelev
  87. Plačialapis begalis – Laserpitium latifolium L.
  88. Prūsinis begalis – Laserpitium prutenicum L.
  89. Geltonžiedis pelėžirnis – Lathyrus laevigatus (Waldst. & Kit.) Gren.
  90. Žirnialapis pelėžirnis – Lathyrus pisiformis L.
  91. Baltijinė linažolė – Linaria loeselii Schweigg.
  92. Dvilapis purvuolis – Liparis loeselii (L.) Rich.
  93. Širdinė dviguonė – Listera cordata (L.) R. Br.
  94. Vaistinis kietagrūdis – Lithospermum officinale L.
  95. Ežerinė lobelija – Lobelia dortmanna L.
  96. Vienalapis gedutis – Malaxis monophyllos (L.) Sw.
  97. Melisalapė medumėlė – Melittis melissophyllum L.
  98. Pajūrinis sotvaras – Myrica gale L.
  99. Pražangiažiedė plunksnalapė – Myriophyllum alterniflorum DC.
  100. Lankstusis plukenis – Najas flexilis (Willd.) Rostk. & W. L. E. Schmidt
  101. Mažasis plukenis – Najas minor All.
  102. Paprastasis rėžiukas – Nasturtium officinale W. T. Aiton
  103. Smulkiažiedė gegužraibė – Neotinea ustulata (L.) R. M. Bateman, Pridgeon & M. W. Chase
  104. Miškinė plikaplaiskė – Neottianthe cuculata (L.) Schltr.
  105. Vandeninė plaumuonė – Nymphoides peltata (S. G. Gmel.) Kuntze
  106. Mažažiedė lūgnė – Nuphar pumilum (Timm) DC.
  107. Musinis ofris – Ophrys insectifera L.
  108. Vyriškoji gegužraibė – Orchis mascula (L.) L.
  109. Šalmuotoji gegužraibė – Orchis militaris L.
  110. Didžioji džioveklė – Orobanche elatior Sutton
  111. Blyškioji džioveklė – Orobanche reticulata Wallr.
  112. Karališkoji glindė – Pedicularis sceptrum-carolinum L.
  113. Miškinė glindė – Pedicularis sylvatica L.
  114. Šiurkščioji vanagutė – Pilosella echioides (Lumn.) F. W. Schultz & Sch. Bip.
  115. Paprastoji tuklė – Pinguicula vulgaris L.
  116. Retažiedė miglė –Poa remota Forselles
  117. Mėlynasis palemonas – Polemonium caeruleum L.
  118. Smailialapė plūdė –Potamogeton acutifolius Link
  119. Siūlinė plūdė – Potamogeton trichoides Cham. & Schltdl.
  120. Raktažolė pelenėlė – Primula farinosa L.
  121. Didžiažiedė juodgalvė – Prunella grandiflora (L.) Scholler
  122. Dygioji slyva – Prunus spinosa L.
  123. Siauralapė plautė – Pulmonaria angustifolia L.
  124. Vėjalandė šilagėlė – Pulsatilla patens (L.) Mill.
  125. Lininė žarotūnė – Radiola linoides Roth
  126. Rusvoji saidra – Rhynchospora fusca (L.) W. T. Aiton
  127. Mėlynialapis karklas – Salix myrtilloides L.
  128. Laplandinis karklas – Salix lapponum L.
  129. Gulsčiasis karklas – Salix repens L.
  130. Smiltyninė druskė – Salsola kali L.
  131. Pievinis šalavijas – Salvia pratensis L.
  132. Pelkinė uolaskėlė – Saxifraga hirculus L.
  133. Balandinė žvaigždūnė – Scabiosa columbaria L.
  134. Rusvasis vikšrenis – Schoenus ferrugineus L.
  135. Eraičininė nendrūnė – Scolochloa festucacea (Willd.) Link
  136. Pelkinis kalnasargis – Selinum dubium (Schkuhr) Leute
  137. Kalninis auksveitis – Seseli annuum L.
  138. Melsvasis mėlitas – Sesleria caerulea (L.) Ard.
  139. Žalsvoji naktižiedė – Silene chlorantha (Willd.) Ehrh.
  140. Lietuvinė naktižiedė – Silene lituanica Zapalł
  141. Siauralapis šiurpis – Sparganium angustifoliumMichx.
  142. Stačioji notra – Stachys recta L.
  143. Pelkinis ratenas – Succisella inflexa (Kluk) Beck
  144. Daugiametis patvenis – Swertia perennis L.
  145. Gauruotoji žilė – Tephroseris palustris (L.) Rchb.
  146. Raudonžiedis berutis – Teucrium scordium L.
  147. Plikažiedis linlapis – Thesium ebracteatum Hayne
  148. Taurinė pudmė – Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb.
  149. Gorskio pūtelis – Tragopogon gorskianus Rchb. f.
  150. Penkialapis dobilas – Trifolium lupinaster L.
  151. Ilgagalvis dobilas – Trifolium rubens L.
  152. Pajūrinė narytžolė – Triglochin maritimum L.
  153. Trispalvis astras –Tripolium pannonicum (Jacq.) Dobrocz.
  154. Lobelio čemerys – Veratrum lobelianum Bernh.
  155. Pavasarinis vikis – Vicia lathyroides L.
  156. Žirnialapis vikis – Vicia pisiformis L.
  157. Griovinė našlaitė – Viola stagnina Schult.
  158. Liūninė našlaitė – Viola uliginosa Besser

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Maurabragūnai 

  1. Baltijinis maurabragis – Chara baltica (Hartman) Bruzelius
  2. Pilkšvasis maurabragis – Chara canescens Loisel.
  3. Šiurpinis žvakidumblis – Lychnothamnus barbatus (Meyen) Leonh.
  4. Kurklinis menturdumblis – Nitella confervacea (Bréb.) A. Braun
  5. Lizdiškasis dumblabragis – Tolypella nidifica (O. F. Müll.) A. Braun

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Samanos 

  1. Karoklinė skliautenė – Antitrichia curtipendula (Hedw.) Brid.
  2. Barzdotoji barzdenė – Barbilophozia barbata (Schmidel ex Schreb.) Loeske
  3. Tridantė bazanija – Bazzania trilobata (L.) Gray
  4. Funko brija – Bryum funckii Schwaegr.
  5. Šleicherio brija – Bryum schleicheri DC.
  6. Belapis sėmainis – Buxbaumia viridis (Moug. ex Lam. & DC.)Brid. ex Moug. & Nestl.
  7. Ričardsono dygė – Calliergon richardsonii (Mitt.) Kindb.
  8. Helerio kryžmataurė – Crossocalyx hellerianus (Nees ex Lindenb.) Meyl.
  9. Raukšlėtoji dvyndantė – Dicranum drummondii Müll. Hal.
  10. Žalioji dvyndantė – Dicranum viride (Sull. & Lesq.) Lindb.
  11. Vaiskioji uolenė – Dichodontium pellucidum (Hedw.) Schimp.
  12. Smailioji kuplė – Distichium capillaceum (Hedw.) Bruch & Schimp.
  13. Menturiškoji skylenė – Eucladium verticillatum (With.) Bruch & Schimp.
  14. Arnoldo skeltadantė – Fissidens arnoldii Ruthe
  15. Mažoji nertvė – Fontinalis dalecarlica Schimp.
  16. Patisinė nertvė – Fontinalis hypnoides C.Hartm.
  17. Tįsioji frulanija – Frullania tamarisci (L.) Dumort.
  18. Kvapioji žemtaurė – Geocalyx graveolens (Schrad.) Nees
  19. Žvilgančioji riestūnė – Hamatocaulis vernicosus (Mitt.) Hedenäs
  20. Paprastoji plojenė – Lejeunea cavifolia (Ehrh.) Lindb.
  21. Tribriaunė mezija – Meesia triquetra (Richter) Ảngstr.
  22. Šiaurinė merkija – Moerckia hibernica (Hook.) Gottsche
  23. Rutės duoja – Mesoptychia rutheana (Limpr.) L. Söderstr. & Váňa
  24. Lieknoji barzdenė – Neoorthocaulis attenuatus (Mart.) L. Söderstr.
  25. Lajelio žvynuotė – Pallavicinia lyelii (Hook.) Gray
  26. Ilgalapė sukutė – Paraleucobryum longifolium (Hedw.) Loeske
  27. Mažoji tujinutė – Pelekium minutulum (Hedw.) Touw
  28. Velėninė versmenė – Philonotis caespitosa Jur.
  29. Vingialapė pažulnutė – Plagiothecium undulatum (Hedw.) Schimp.
  30. Plačialapė plikūnė – Porella platyphylla (L.) Pfeif.
  31. Brijinė potija – Protobryum bryoides (Dicks.) J. Guerra & M.J. Cano
  32. Pataisinė drepanė – Pseudocalliergon lycopodioides (Brid.) Hedenäs
  33. Vingiastiebė dygė – Pseudocalliergon trifarium (F. Weber & D. Mohr) Loeske
  34. Smailiašakis tensmenis – Pterigynandrum filiforme Hedw.
  35. Pūpsančioji žilutė – Pterygoneurum subsessile (Brid.) Jur.
  36. Lajelio šepšė – Pulvigera lyellii (Hook. & Taylor) Plášek, Sawicki & Ochyra
  37. Vingiuotoji rikardia – Riccardia chamaedryfolia (With) Grolle
  38. Šikšninė kerėža – Rhytidiadelphus loreus (Hedw.) Warnst.
  39. Plunksninė švitrelė – Schistostega pennata (Hedw.) Web. & Mohr
  40. Kilnioji seligerija – Seligeria donniana (Sm.) Hal. Müll.
  41. Šukelinis kiminas – Sphagnum austinii Sull.
  42. Tankusis kiminas – Sphagnum compactum Lam. & DC.
  43. Minkštasis kiminas – Sphagnum molle Sull.
  44. Plačialapis kiminas – Sphagnum platyphyllum (Lindb. ex Braithw.) Sull. ex Warnst.
  45. Žvilgantysis kiminas – Sphagnum subnitens Russow & Warnst.
  46. Vulfo kiminas – Sphagnum wulfianum Girg.
  47. Lieknoji teilorija – Tayloria tenuis (Dicks.) Schimp.
  48. Paunksminė skomenė – Thamnobryum subserratum (Hook. ex Harv.) Nog. & Z. Iwats.
  49. Ilgakaklė driuše – Trematodon ambiguus (Hedw.) Hornsch.
  50. Pūkuotoji apuokė – Trichocolea tomentella (Ehrh.) Dumort.
  51. Įkirptoji tritomarija – Tritomaria exsectiformis (Breidl.) Schiffn. ex Loeske
  52. Tundrinė liūnsamanė – Warnstorfia tundrae (Arnell) Loeske

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

III SKYRIUS

GRYBAI

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Grybai

  1. Dvisluoksnis vingiaporis – Abortiporus biennis (Bull.) Singer
  2. Didysis pievagrybis – Agaricus langei (F. H. Møller) F. H. Møller
  3. Pilkšvarudė bankera – Bankera fuligineoalba (J. C. Schmidt) Coker & Beers ex Pouzar
  4. Bronzinis baravykas – Boletus aereus Bull.
  5. Dėmėtasis baravykas – Boletus erythropus Pers.
  6. Blyškusis baravykas – Boletus impolitus Fr.
  7. Pilkoji baravykpintė – Boletopsis grisea (Peck) Bondartsev & Singer
  8. Pelkinė vilktabokė – Bovista paludosa Lév.
  9. Fechtnerio baravykas – Butyriboletus fechtneri(Velen.) D. Arora & J. L. Frank
  10. Kartusis baravykas – Caloboletus radicans(Pers.) Vizzini
  11. Ryškioji gražiataurė – Caloscypha fulgens (Pers.) Boud.
  12. Pilkoji voveraitė – Cantharellus cinereus Pers.
  13. Baltasis godūnas – Choiromyces meandriformis Vittad.
  14. Piestinis pirštūnis – Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk
  15. Žydrasis nuosėdis – Cortinarius moënne-loccozii Bidaud
  16. Lazdyninis kelmenis – Dichomitus campestris (Quél.) Dom. & Orlicz
  17. Kalkiamėgė dygiabudė – Echinoderma calcicola (Knudsen) Bon
  18. Žalsvoji gijabudė – Entoloma incanum (Fr.) Hesler
  19. Ąžuolinė kepena – Fistulina hepatica (Schaeff.) With.
  20. Rausvoji pintainė – Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst.
  21. Didysis žvaigždinas – Geastrum triplex Jungh.
  22. Keturskiautis žvaigždinas – Geastrum quadrifidum Pers.
  23. Kimininis žemlielys – Geoglossum sphagnophilum Ehrenb.
  24. Stambioji karteklė – Gymnopilus junonius(Fr.) P. D. Orton
  25. Apskritasporis bobausis – Gyromitra sphaerospora (Peck) Sacc.
  26. Kuokštinė grifolė – Grifola frondosa (Dicks.) Gray
  27. Krokinis minkštenis – Hapalopilus croceus (Pers.) Donk
  28. Korališkasis trapiadyglis – Hericium coralloides (Scop.) Pers.
  29. Plonakotis dyglutėlis – Hydnellum gracilipes (P. Karst.) P. Karst.
  30. Juosvoji guotė – Hygrophorus atramentosus (Alb. & Schwein.) H. Haas & R. Haller Aar. ex Bon
  31. Geltonžvynė guotė – Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr.
  32. Kietoji guotė – Hygrophorus penarius Fr.
  33. Ūmėdinė guotė – Hygrophorus russula (Schaeff.) Kauffman
  34. Ąžuolinis skylenis – Inonotus dryophilus (Berk.) Murrill
  35. Rausvoji šeriapintė – Junghuhnia collabens (Fr.) Ryvarden
  36. Aitriakvapis piengrybis – Lactarius acerrimus Britzelm.
  37. Juodasis piengrybis – Lactarius lignyotus Fr.
  38. Kislusis piengrybis – Lactarius repraesentaneus Britzelm.
  39. Gelsvasis piengrybis – Lactarius resimus (Fr.) Fr.
  40. Piengrybis jautakis – Lactarius volemus (Fr.) Fr.
  41. Baltoji žvynabudėlė – Lepiota erminea (Fr.) P. Kumm.
  42. Rausvarudė žvynabudėlė – Lepiota fuscovinacea J. E. Lange & F. H. Møller
  43. Melsvakotė stirnabudė – Lepista personata (Fr.) Cooke
  44. Gumbuotasis baltnuosėdis – Leucocortinarius bulbiger (Alb. & Schwein.) Singer
  45. Puslaisvis briedžiukas – Morchella semilibera DC.
  46. Šuniškoji poniabudėlė – Mutinus caninus (Huds.) Fr.
  47. Vientisasis skylutis – Perenniporia medulla–panis (Jacq.) Donk
  48. Smiltyninis ausūnis – Peziza ammophila Durieu et Lév.
  49. Hadriano poniabudė – Phallus hadriani Vent.
  50. Plunksninis raukšliagrybis – Phlebia centrifuga P. Karst
  51. Tamsiarudė kempinė – Phellinus nigrolimitatus (Romeli) Bourdot & Galzin
  52. Ąžuolinis pintenis – Piptoporus quercinus (Schrad.) P. Karst.
  53. Šakotoji skylėtbudė – Polyporus umbellatus (Pers.) Fr.
  54. Tikrasis juodbaravykis – Porphyrellus porphyrosporus (Fr. & Hök) E.-J. Gilbert
  55. Auksaspalvis šakočius – Ramaria aurea (Schaeff.) Quél.
  56. Gyslotoji kremzliabudė – Rhodotus palmatus (Bull.) Maire
  57. Auksaviršė ūmėdė – Russula aurea Pers.
  58. Kvapioji ūmėdė – Russula grata Britzelm.
  59. Obelinis minkštadyglis – Sarcodontia crocea (Schwein.) Kotl.
  60. Paprastasis taukius – Sarcosoma globosum (Schmidel) Casp.
  61. Kvapioji ragapintė – Skeletocutis odora (Peck ex Sacc.) Ginns
  62. Putlioji odapintė – Spongipellis spumeus (Sowerby) Pat.
  63. Kietasis laibadyglis – Steccherinum robustius (J. Erikss. & S. Lundell) J. Erikss.
  64. Geltonoji plutpintenė – Stereopsis vitellina (S. Lundell) D. A. Reid
  65. Tikrasis žvynbaravykis – Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk.
  66. Šiurkštusis grybliežuvis – Trichoglossum hirsutum (Pers.) Boud.
  67. Salierinis baltikas – Tricholoma apium Jul. Schäff.
  68. Kvapnioji kempė – Trametes suaveolens (L.) Fr.
  69. Krateriškasis taurūnis – Urnula craterium (Schwein.) Fr.
  70. Bohemiškasis aukšliavarpis – Verpa bohemica (Krombh.) J. Schröt.
  71. Pirštuotasis aukšliavarpis – Verpa conica (O. F. Müll.) Sw.
  72. Raudonkepuris aksombaravykis – Xerocomus rubellus (Krombh.) Quél.
  73. Kurapkinis storplutis – Xylobolus frustulatus (Pers.) Boidin

 

 

↑ Į viršų ↑ 

 

Kerpės 

  1. Ąžuolinė baktrospora – Bactrospora dryina (Ach.) A. Massal.
  2. Žaliagalvė taurenė – Calicium adspersum Pers.
  3. Ąžuolinė taurenė – Calicium quercinum Pers.
  4. Žalsvoji kežytė – Cetrelia olivetorum (Nyl.) W. L. Culb. & C. F. Culb.
  5. Melsvoji žiovenė – Chaenotheca cinerea (Pers.) Tibell
  6. Grakščioji žiovenė – Chaenotheca gracilenta (Ach.) J. Mattsson & Middelb.
  7. Lieknoji žiovenė – Chaenotheca gracillima (Vain.) Tibell
  8. Šeriuotoji žiovenė – Chaenotheca hispidula (Ach.) Zahlbr.
  9. Kupstinė šiurė – Cladonia caespiticia (Pers.) Flörke
  10. Parazitinė šiurė – Cladonia parasitica (Hoffm.) Hoffm.
  11. Glebioji gleiviakerpė – Collema flaccidum (Ach.) Ach.
  12. Pilkoji miltpuodė – Cyphelium inquinans (Sm.) Trevis.
  13. Geltonoji miltpuodė – Cyphelium tigillare (Ach.) Ach.
  14. Upinė odkerpė – Dermatocarpon luridum(With.) J. R. Laundon
  15. Skėtrioji briedragė – Evernia divaricata (L.) Ach.
  16. Kintančioji briedragė – Evernia mesomorpha Nyl.
  17. Baltakraštė artonija – Felipes leucopellaeus (Ach.) Frisch & G. Thor
  18. Flotovo gialekta – Gyalecta flotowii Körb.
  19. Guobinė gialekta – Gyalecta ulmi (Sw.) Zahlbr.
  20. Alksninė hipotrachina – Hypotrachyna revoluta (Flörke) Hale
  21. Šilinė puvėseklė – Icmadophila ericetorum (L.) Zahlbr.
  22. Gūbriuotoji pūsliakerpė – Lasallia pustulata (L.) Mérat
  23. Upinis gleivytis – Leptogium rivulare(Ach.) Mont.
  24. Gauruotasis gleivytis – Leptogium saturninum (Dicks.) Nyl.
  25. Plačioji platužė (pagal redakciją, lietuviškai turėtų būti: Plačioji plautužė) – Lobaria pulmonaria (L.) Hoffm.
  26. Smulkialakštis juodkežis – Montanelia panniformis (Nyl.) Divakar & al.
  27. Skylėtoji menegacija – Menegazzia terebrata (Hoffm.) A. Massal.
  28. Kraujaspalvis mikoblastas – Mycoblastus sanguinarius (L.) Norman
  29. Miltuotoji nefroma – Nephroma parile (Ach.) Ach.
  30. Užlinkusioji nefroma – Nephroma resupinatum (L.) Ach.
  31. Baltagyslė meškapėdė – Peltigera degenii Gyeln.
  32. Gulsčioji meškapėdė –Peltigera horizontalis (Huds.) Baumg.
  33. Ponašakė ramalina – Ramalina thrausta (Ach.) Nyl.
  34. Juodžalis rizokarpas – Rhizocarpon viridiatrum (Wulfen) Körb.
  35. Kerpiškasis gleivytis – Scytinium lichenoides (L.) Otálora & al.
  36. Latakinis gleivytis – Scytinium palmatum (Huds.) Gray
  37. Adatiškasis gleivytis – Scytinium teretiusculum (Wallr.) Otálora & al.
  38. Tamsioji brylytė – Sclerophora coniophaea (Norman) J. Mattsson & Middelb.
  39. Miltuotoji brylytė – Sclerophora farinacea (Chevall.) Chevall.
  40. Šviesiagalvė brylytė – Sclerophora peronella (Ach.) Tibell
  41. Dantytoji telotrema – Thelotrema lepadinum (Ach.) Ach.
  42. Mužo auksakežis – Xanthoparmelia mougeotii (Schaer. ex D. Dietr.) Hale
  43. Suodinoji saitakerpė – Umbilicaria deusta (L.) Baumg.
  44. Daugialakštė saitakerpė – Umbilicaria polyphylla (L.) Funck

 

↑ Į viršų ↑ 

 

► Video
♫ Garsas
+ Nauja
× Išbraukta